Göbekte Kaşıntı Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Göbekte Kaşıntı Belirtileri ve Tedavisi

Göbekte kaşıntı, göbekte meydana gelen kaşıntı kişiyi oldukça rahatsız eden bir durumdur. Bu kaşıntılar çok şiddetli olduğunda insanları huzursuz ederek uykusuzluğa gerginliğe ve depresyona bile neden olabilir.


Göbekte Kaşıntı Sebepleri Nelerdir?


Hamilelik, Özellikle gebelik dönemindeki kadınlarda karının genişlemesinden dolayı göbek kaşıntıları oldukça sık görülür. Hamilelik süresinde anne adayının karnın büyümesi ve genişlemesi ile göbek çevresindeki cilt gerilerek kaşıntıya neden olur. Gebeliğin ilerleyen dönemlerinde bu kaşıntılar karnın daha da büyümesi ile daha da artmaktadır.

Temizlik, Gebelik durumu dışında vücut temizliğinin tam olarak yapılmaması göbek bölgesinde mikropların artacağından dolayı göbek deliği kaşıntısına neden olarak bu bölgenin iltihaplanması ile sonuçlanabilir. Aşırı terleme ve fazla kilo da göbek deliğinin iltihaplanması neden olabilmektedir.

Göbek deliği kaşıntısı da göbek iltihabı gibi ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Göbek iltihaplanmasında kaşıntıdan hariç göbek etrafında ağrı şişlik ve akıntı gibi sorunlar meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda kaşıntının sebebi araştırılıp iltihaplanma varsa bir an önce tedavi edilmelidir.

Göbekte Kaşıntı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Ayak Kaşıntısı Belirtileri ve Tedavisi

Ayak Kaşıntısı Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Hemoroid Kaşıntı Belirtileri ve Tedavisi

Hemoroid Kaşıntı Belirtileri ve Tedavisi

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6