Memede Kaşıntı Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Memede Kaşıntı Belirtileri ve Tedavisi

Memede kaşıntı, son derece rahatsız edici olan memede kaşıntıların birçok nedeni olabilir. Memede meydana gelen kaşıntılarda ilk olarak kaşıntıya eşlik eden diğer bulgular araştırılmalıdır. Kaşıntı olan memede kızarıklık, şişme su toplaması gibi durumlar varsa kaşıntı büyük bir ihtimalle alerjik olarak gelişmiştir. Bu durumlarda doktorun tavsiye edeceği alerji kremleri kullanılarak rahatlama sağlanabilir.


Memede Kaşıntı Sebepleri Nelerdir?


Eğer memede bu gibi durumlar dışında sadece kaşıntı varsa meme damarlarında bir genişleme söz konusu olabilir. Kadınlarda meme damarlarındaki genişlemeler genellikle bebek emzirme nedeniyle ortaya çıkar. Böyle durumlarda genellikle memede kaşıntı dışında kızarıklık da oluşabilir. Damarlarda genişlemeye bağlı kızarıklıklar lazer tedavileri ile sonlandırılabilir.

Memede olan kaşınmalar 15 günden daha uzun süre devam ettiğinde mutlaka doktora başvurulmalı ve kaşıntının sebebi araştırılmalıdır. Kaşıntının neden kaynaklandığını araştırmak kadınların rahat bir nefes almasını sağlayacaktır.

Memede Kaşıntı Yorumları

soru

Sarper

02 Eylül 2018 Pazar

4 aylık bebeğim var. Doğumdan önce asla böyle birşey yoktu. Ama şu an artık sebebi nedir bilmiyorum ama göğsümün alt tarafları çok fena halde kaşıntı yapıyor. Acaba diyorum çocuk emdiği için mi böyle oldu? Bir fikri veya önerisi olan var mı lütfen yardımcı olun

Cevap yaz

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6