Penis Kaşıntısı Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Penis Kaşıntısı Belirtileri ve Tedavisi

Penis Kaşıntısı: Genital bölge ve çevresinde oluşan ve kişide sıkıntı yaratan durumlar genellikle dikkat edilmeyecek ya da çok önemli olmayan sorunlardır ancak, bu sorunlara kısa bir zaman dilimi içerisinde bir Uzman tarafından müdahale edilmediğinde ileriki dönemlerde daha fazla büyük sorunlar ortaya çıkabilmekte ve bu sorunlar ciddi boyutlara ulaşabilmektedir. Ürolojik bir rahatsızlık olan penis kaşıntısı, erkeklerde çok sık görülebilmektedir ve birçok değişik hastalığın da belirtileri arasında yer alabilmektedir. Bu bakımdan penis kaşıntısı olan kişinin bunu ciddiye alması gerekmektedir.

Erkeğin penis kaşıntısı olması durumunda ilk akla gelen şeyin hijyen olması gerekmektedir. Genital bölgede meydana gelen kaşıntılarda ilk olarak temizliğin yeterli düzeyde olup olmadığına bakmak gerekmektedir. Çünkü her ne sebepten olursa olsun devamlı olarak ya da belli sürelerde penisin üzerinde ya da çevre kısımlarında herhangi bir kir kalıntısı veya buna benzer bir etki görülür ise kaşıntının bu yabancı maddelerden kaynaklanan bir tahriş durumu ya da olabilecek mikrobik etkilere bağlı olması çok yüksek bir ihtimaldir. Bunun yanı sıra, penisinde kaşıntı olan erkek söz konusu olan temizliğinden emin ise ya da kaşıntı sonrasında tüm hijyen kurallarını uygulamış ise ve kaşıntı halen devam ediyor ise erkekte bir rahatsızlık ya da bir hastalık olması muhtemeldir.

Buna örnek verecek olursak; Klamidya ismindeki kadın ve erkeklerde istenmeyen durumlara yol açan hastalık cinsel ilişki ile bulaşmaktadır. Penis kaşıntısı ya da penisin uç kısmında batma gibi şikâyeti olan erkeklerin çoğunda, idrarını yaparken zorlanma ya da penisten sarımtırak bir sıvı gelmesi ve bu durumun iç çamaşırlarında leke oluşturması ya da her ikisinin aynı anda olması durumundan şikâyet etmektedirler. Her ne olursa olsun cildimiz çok hassastır ve bir hastalığa yakalanmanın sinyalini verir. Özellikle de genital bölge, penis kimi vücudun hassas kısımlarında oluşan farklılıklar ya da rahatsızlık verici durumlarda kişinin bir ürologa görünmelerinde fayda vardır.

Sağlıklı Günler.

Penis Kaşıntısı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kafa Kaşıntısı Nedenleri?

Kafa Kaşıntısı Nedenleri?

Haber Bülteni

Güncel

Rahim İçi Kaşıntı Neden Oluşur?

Rahim İçi Kaşıntı Neden Oluşur?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6